مهاجرت پزشکان، دندانپزشکان و پرستارها به دانمارک

امتیازات مهاجرت خود را به رایگان محاسبه کنید:

شروع ارزیابی رایگان

مهاجرت به دانمارک برای پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران دو شرط مهم دارد. این افراد باید به زبان دانمارکی مسلط بوده و حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند.

دانمارک از کشورهای شمال اروپا و جنوبی‌ترین کشور حوزه اسکاندیناوی بوده که عضو اتحادیه اروپا است. این کشور به‌عنوان سومین کشور شاد دنیا شناخته می‌شود. کیفیت زندگی در آن بسیار بالا بوده و افراد از بالاترین رفاه اجتماعی برخوردار هستند. در سال‌های اخیر افراد تحصیل‌کرده زیادی دانمارک را برای زندگی انتخاب کرده مانند. در این میان پزشکان و پرستاران، بیشترین درخواست مهاجرت را داشتند. این موضوع به این دلیل است که دانمارک یکی از بهتری سیستم‌های درمانی دنیا را داشته و اهمیت بالایی به کادر درمان خود می‌دهد. مهم‌ترین شرط مهاجرت پزشکان به دانمارک، داشتن حداقل دو سال سابقه کار و دانستن زبان دانمارکی است. اگر جز کادر درمان هستید و قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت پزشکان و پرستاران به دانمارک

کشور دانمارک که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، کشور بسیار خوبی به‌منظور مهاجرت پزشکان و پرستاران به شمار می‌رود. اگر بخواهید از شرایط مهاجرت به این کشور بدانید، باید بگوییم که شما به‌عنوان یک پزشک یا پرستار، باید به زبان رسمی این کشور یعنی دانمارکی، مسلط باشید. البته درصورتی‌که شما در هنگام ورود، زبان دانمارکی نمی‌دانید، یک سال باید در کلاس‌های زبان دانمارکی شرکت کرده و سپس وارد بازار کار شوید. موضوع مهم دیگر، داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار در همان رشته مربوطه است. دقت کنید که دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، پس از یادگیری زبان دانمارکی، شخص باید در آزمون علوم پزشکی کشور دانمارک شرکت کند. شرط شرکت در این آزمون، داشتن سن بالای ۱۸ سال و  ارائه آدرس دقیق محل سکونت است.

شرایط اخذ ویزای همراه

اگر به‌عنوان پزشک، پرستار و یا دندان‌پزشک، قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، خوب است بدانید که این کشور به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما ویزای همراه اعطا خواهد کرد. جالب است بدانید که همراهانتان با همین ویزا، اجازه کار در این کشور را نیز دارند.

مدارک لازم برای دریافت مجوز پزشکی در دانمارک

به‌منظور کار در کشور دانمارک، باید مجوز پزشکی را در این کشور دریافت کنید. برای این کار، شما نیاز دارید تا فرم درخواست خود را به همراه این مدارک، به اداره ایمنی و سلامت دانمارک ارسال کنید:

  1. پر کردن فرم درخواست و پرداخت اپلیکیشن فی
  2. مدارک شناسایی مانند کپی صفحات پاسپورت
  3. نامه پوششی همراه با نام، آدرس و امضا
  4. مدارک تخصص همراه با مدت‌زمان آموزش
  5. مدارک اثبات حداقل دو سال سابقه کار
  6. رزومه تحصیلی با ذکر صلاحیت‌ها و تجربیات کاری به ترتیب زمانی

مراحل مهاجرت پزشکان و پرستاران به دانمارک

برای مهاجرت کردن به دانمارک به‌عنوان یک پزشک، دندان‌پزشک و یا پرستار، ابتدا باید با ویزای توریستی وارد این کشور شوید. در طی مدت اقامت خود، زمان دارید تا مجوز پزشکی و سایر مجوزهای لازم را دریافت کنید. برای مثال باید بدانید که شما نیاز دارید تا در آزمون زبان دانمارکی کنید، تاییدیه مدرک پزشکی‌تان را اخذ کنید و در دوره قوانین بهداشت دانمارک شرکت کنید. همچنین دقت کنید که به‌منظور اخذ مجوز پزشکی، فرد باید در دوره کارآموزی نیز شرکت کند. پرستاران برای کار در این کشور نیازمند اخذ تاییدیه بهداشتی کشور دانمارک هستند.

تمکن مالی مورد نیاز پرشکان و پرستاران برای مهاجرت به دانمارک

داشتن تمکن مالی یکی از موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به کشور دانمارک به شمار می‌رود. شما باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند می‌توانید از پس هزینه‌های خود و همراهانتان برآیید. میزان این تمکن مالی در حالت کلی عبارت است از:

اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک

اگر قصد اخذ اقامت دائم کشور دانمارک و همچنین دریافت پاسپورت این کشور را دارید، باید بدانید که این کار امکان‌پذیر است. جالب است بدانید که پاسپورت دانمارک بعد از پاسپورت کشورهای امارات متحده عربی و آلمان، سومین پاسپورت قدرتمند دنیا محسوب می‌شود. شما با داشتن این پاسپورت، بدون ویزا می‌توانید به ۱۲۷ کشور سفر کنید. دریافت این پاسپورت و اقامت دائم برای افراد مختلفی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌تواند کمی متفاوت باشد. فرد باید ۵ سال در کشور دانمارک مشغول به کار بوده و اقامت خود را بدون هیچ‌گونه مشکل امنیتی‌ای تمدید کند. در این حالت می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت اقدام کنید.

هزینه های زندگی در دانمارک

اگرچه هزینه‌های زندگی در کشور دانمارک با توجه به سبک زندگی هر فرد می‌تواند کاملا متفاوت باشد، اما ما در این قسمت سعی کرده‌ایم تا به‌طور حدودی این موضوع را برایتان روشن کنیم. به‌طورکلی برای داشتن یک زندگی معمولی در دانمارک حداقل باید به‌طور ماهیانه حدود ۷۰۰۰ کرون دانمارک هزینه کنید. ما در جدول زیر قیمت برخی از اقلام ضروری زندگی را در این کشور بیان کرده‌ایم. ناگفته نماند که قیمت‌ها می‌تواند کمی متفاوت باشد.

مورد هزینه قیمت به کرون دانمارک
اجاره بهای آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۶۰۰۰ کرون
اجاره بهای آپارتمان ۳ خوابه در خارج از مرکز شهر ۹۰۰۰ کرون
۱ کیلوگرم برنج سفید ۱۴.۰۵ کرون
۱ لیتر شیر ۸.۶۶ کرون
۱ کیلوگرم سینه مرغ ۶۳ کرون
۱۲ عدد تخم‌مرغ ۲۳ کرون
یک قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی ۱۷ کرون
۱ کیلوگرم سیب ۱۸ کرون
۱ کیلوگرم سیب‌زمینی ۱۱.۳۴ کرون
بلیت یک‌طرفه (برای حمل‌ونقل در سطح محلی) ۲۴ کرون
۱ لیتر بنزین ۱۰.۸۸ کرون
۱ کیلوگرم پیاز ۹.۴۲ کرون
یک بطری آب ۱.۵ لیتری ۹.۴۱ کرون

 

مزایای مهاجرت پزشکان و پرستاران به دانمارک

میدانیم که کشور دانمارک یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی بوده و در صدر جدول رضایتمندی از زندگی مردانش در جهان قرار دارد. گذشته از این موضوع، این کشور دارای جدیدترین و کامل‌ترین نظام پزشکی در جهان بوده و شرایط کاری در این کشور عالی است. شما نه‌تنها درآمد بالایی در دانمارک خواهید داشت، بلکه می‌توانید در کنار اعضای خانواده خود از شرایط مطلوب زندگی در این کشور بهره ببرید.

سوالات متداول برای مهاجرت پزشکان و پرستاران به دانمارک

ما در این مقاله سعی کردیم تا به همه موارد مهم در زمینه مهاجرت پزشکان، دندان‌پزشکان و پرستاران به کشور دانمارک بپردازیم. اگر همچنان ابهاماتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه ما را همراهی کنید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

شرایط مهاجرت پزشکان و پرستاران به دانمارک چیست؟

مهم‌ترین شرط مهاجرت به دانمارک برای پزشکان و پرستاران، تسلط به زبان دانمارکی و داشتن سابقه کار حداقلی دوساله است.

آیا به‌عنوان یک پزشک یا پرستار می‌توانم اقامت دائم دانمارک را بگیرم؟

پس از ۵ سال کار کردن در این کشور می‌توانید برای دریافت پاسپورت و اقامت دائم اقدام کنید.

سخن پایانی

کشور دانمارک یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و رفاه اجتماعی بسیار بالایی برای مردمانش فراهم کرده است. به‌طوری‌که مردم دانمارک از شادترین مردمان جهان به شمار می‌روند. همین موضوع باعث شد تا مهاجرت به این کشور بسیار محبوب شود. این کشور اهمیت بالایی به کادر درمان خود داده و از بهترین سیستم درمانی در دنیا برخوردار است. پزشکان و پرستارانی که رزومه خوبی داشته باشند و به زبان دانمارکی مسلط باشند، می‌توانند به‌راحتی به‌عنوان یکی از افراد کادر درمان دانمارک مشغول به کار شوند. ازآنجایی‌که پروسه دریافت ویزا و مشغول به کار شدن در بیمارستان‌ها کمی پیچیده است، بهتر است در همه مراحل از یک مشاور حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید