سیستم ۶۷ امتیازی  برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۰

 

کشور کانادا همیشه پذیرای مهاجران کاردان و با تجربه که به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، بوده است. از این رو، دولت فدرال کانادا مسیری تحت عنوان “برنامه ورود سریع به کانادا” برای مهاجران فراهم آورده است.

سه برنامه مهاجرتی-اقتصادی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

  • Federal Skilled Worker Program (FSWP)
  • Federal Skilled Trades Program (FSTP)
  • Canadian Experience Class (CEC)

اطلاعات متقاضیانی که پیرو هر یک از سه برنامه فوق به ثبت اطلاعات خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند، توسط کارشناسان برنامه ورود سریع به کانادا بررسی می‌شود. سپس همه‌ی پروفایل‌های مهاجرتی توسط سیستم رتبه‌بندی جامع طبقه‌بندی می‌شود. البته قبل از این که مهاجران بتوانند اطلاعات خود را ثبت کنند باید جهت واجد شرایط شدن، اقداماتی انجام دهند.

متقاضیان با کسب ۶۷ امتیاز به بالا، می‌توانند نسبت به انجام پروسه مهاجرتی خود به کشور کانادا اقدام کنند. متقاضیان در صورت عدم کسب امتیاز کافی می‌توانند جهت بهبود امتیاز خود به اقدامات زیر بپردازند:

  • بهبود مهارت‌های زبان
  • اتخاذ درجه‌ای تحصیلی، دیپلم و یا یک گواهی جدید
  • دریافت یک پیشنهاد کاری از طرف کشور کانادا

نحوه محاسبه ۶۷ امتیاز لازم جهت مهاجرت از روش اسکیل ورکر کانادا

با پاسخ به سوالات زیر می‌توانید با نحوه محاسبه امتیازات مهاجرت به روش اسکیل ورکر کانادا آشنا شوید و مشاهده کنید که به طور تخمینی قادر به کسب ۶۷ امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا هستید یا و یا خیر!

حداقل الزامات برای کسب امتیاز لازم جهت مهاجرت از روش اسکیل ورکر کانادا

 

۱.سابقه کار: متقاضی مهاجرت باید دارای حداقل یک سال سابقه کار تایید شده توسط سازمان ملی طبقه‌بندی مشاغل باشد. این سابقه کار می‌تواند به صورت کار در کشور کانادا و یا خارج از این کشور، کار در حین تحصیل و یا به صورت خویش فرما بوده باشد.

۲: مهارت زبان: متقاضی باید در هر چهار مهارت زبان در امتحان ایلتس حداقل نمره ۶ کسب کرده باشد. حداکثر امتیاز قابل کسب از مهارت زبان ۲۸ امتیاز می‌باشد.

۳: صلاحیت تحصیلی: حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز، مدرک دیپلم دبیرستان و یا مدرکی معادل آن می‌باشد و این مدرک می‌بایست مورد تایید ارزیابان اعتبار آموزشی کشور کانادا باشد که حداکثر امتیاز قابل کسب از این مرحله ۲۵ امتیاز است.

۴: اعتبار مالی: متقاضی باید با ارائه مدارک مالی، نشان دهد از وضعیت مالی معقولی برخوردار است و در صورت مهاجرت می‌تواند از پس مخارج مهاجرت به کانادا برآید.

۵: سن:  متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و افراد زیر ۱۸ سال ۰ امتیاز کسب خواهند کرد. متقاضیان۱۸ تا ۳۵ ساله برای مهاجرت از روش اسکیل ورکر بیش‌ترین امتیاز (۱۲) را کسب خواهند کرد. و به همین شکل با بالاتر رفتن سن افراد امتیاز کمتری کسب خواهند کرد و متقاضیان ۴۷ سال به بالا هیچ امتیازی کسب نخواهند کرد.

متقاضیان مهاجرت از روش اسکیل ورکر کانادا برای قبول شدن باید از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز کسب کنند.

شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2020

امتیازات مهاجرت خود را به رایگان محاسبه کنید: