لاتاری گرین‌کارت نام برنامه معروف دولت ایالات متحده امریکا است که به واسطه آن سالانه ۵۵ هزار گرین کارت صادر می‌شود تا رویای متقاضیان خوش‌شانس برای کار و زندگی در امریکا محقق شود. قرعه‌کشی لاتاری امریکا از جالب‌ترین قرعه‌کشی‌های صورت گرفته در دنیا است.

قرعه‌کشی سالانه گرین‌کارت به طور رسمی به عنوان برنامه ویزای متنوع (the Diversity Visa Program) شناخته می‌شود. برای خلاصه کردن این برنامه را DV می‌نامند. معمولا DV با دو عدد همراه می‌شود که مشخص کننده سال برگذاری قرعه‌کشی است. مثلا DV-19 برای قرعه‌کشی گرین‌کارت سال ۲۰۱۷ است.

اولین قرعه‌کشی گرین‌کارت در سال ۱۹۹۴ برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت و تا اکنون نیز ادامه دارد. سیاست گذاری‌های دولت امریکا به گونه‌ای است که می‌خواهد تنوع فرهنگی زیاد در امریکا ایجاد کند، به همین دلیل برنامه DV به وجود آمده است.

ثبت نام لاتاری 2022

ثبت نام لاتاری امریکا

درخواست برای شرکت در لاتاری گرین‌کارت امریکا از طریق مقامات امریکایی تنها یک بار در سال صورت می‌گیرد. ثبت درخواست از سال ۲۰۰۳ به بعد تنها از طریق انلاین امکان‌پذیر است. شما می‌توانید در هر زمان از سال ثبت‌نام کنید. اطلاعات شخصی خود را برای برنامه لاتاری امریکا به روز کنید و اطلاعات خود را از جمله عکس و غیره قبل از ارسال درخواست به مقامات امریکایی، بررسی کنید. لاتاری گرین کارت امریکا همان‌گونه که از نامش پیداست یک قرعه‌کشی است. بنابراین در هر زمان از سال که ثبت‌نام کنید، شانس برنده شدن دارید. گاهی ممکن است برای برنده شدن در قرعه‌کشی و شانس آوردن چند سال منتظر بمانید. پس مهم است که هر ساله از شانس خود برای بدست اوردن گرین کارت استفاده کنید. همچنین برای اینکه شانس خود را هدر ندهید لازم است به مهلت شرکت در لاتاری دقت کنید.

دقت کنید که تنها متقاضیانی می‌توانند از این برنامه استفاده کنند که مهاجران زیادی از آن کشور در امریکا وجود نداشته باشند. کشور ایران در سال‌های پیش جز کشورهای مجاز بوده و مشکلی برای ثبت‌نام ایرانیان وجود ندارد.

ویزای لاتاری امریکا

اگر شما در این قرعه کشی برنده شوید می‌توانید اقامت دائم امریکا را دریافت کنید. به واسطه اخذ این ویزا شما می‌توانید همانند شهروندان امریکایی در این کشور به کار، زندگی و تحصیل بپردازید. گفتنی است که فرایند دریافت ویزا و گرین کارت از ابتدا تا انتها هیچ‌گونه هزینه‌ای نداشته و به صورت رایگان انجام می‌شود.

همراهی خانواده

به واسطه این برنامه، شما قادر خواهید بود تا همسر و کلیه فرزندان زیر ۲۱ سال خود را با خود همراه کنید. بنابراین می‌توانید برای افزایش شانس خود، هم خودتان ثبت‌نام کنید هم همسرتان.

مزایای لاتاری

این برنامه مزایای زیادی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • می‌توایند از بستگان نزدیک خود حمایت مالی کنید و بدین وسیله شرایطی را فراهم کنید که آنها نیز بتوانند به امریکا مهاجرت کنند.
  • با هزینه کمتر در دانشگاه تحصیل کنید. بسیاری از کالج ها، دانشگاه‌ها و مدارس فنی‌حرفه ای در ایالات متحده از دانشجویان خارج از کشور و دانشجویان خارجی شهریه بیشتری می گیرند. با داشتن گرین‌کارت، شما به عنوان یکی از ساکنین ایالات متحده آمریکا در نظر گرفته می‌شوید و می توانید در شهریه دانشگاه صرفه جویی کنید.
  • مسافرت راحت‌تر به داخل و خارج از امریکا.
  • شرایط استفاده از امکانات رفاهی و بهداشتی را به دست می‌اورید.
  • فرصت شغلی بهتر.

نتایج لاتاری امریکا

نتایج لاتاری هرساله اوایل ماه می اعلام می‌شود. در صورت برنده شدن می‌بایستی فرم‌های مربوطه را برای خود و همراهانتان پر کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

گرین کارت آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

نوامبر ۲۰th, 2020|۰ Comments

آمریکا، مقصدی محبوب برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. کشوری که از اقتصاد بسیار قدرتمندی برخوردار است و امکانات بسیاری دارد. برای مهاجرت به این کشور راه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از این

ادامه مطلب »

  • فوق دکتری در آمریکا

فوق دکتری در آمریکا

نوامبر ۱۹th, 2020|۰ Comments

تحصیل و مهاجرت به آمریکا به دلیل شرایط خاص این کشور همواره مورد توجه بسیاری از افراد به ویژه در مقطع فوق دکترا بوده و هست. فوق دکتری یا همان postdoc در ایالات متحده

ادامه مطلب »

  • لاتاری 2022

ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۲

اکتبر ۶th, 2020|۰ Comments

لاتاری گرین‌کارت نام برنامه معروف دولت ایالات متحده امریکا است که به واسطه آن سالانه ۵۵ هزار گرین کارت صادر می‌شود تا رویای متقاضیان خوش‌شانس برای کار و زندگی در امریکا محقق شود. قرعه‌کشی

ادامه مطلب »