گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴


گلدن ویزای پرتغال چیست

اخذ گلدن ویزای پرتغال از طریق سرمایه گذاری در این کشور صورت می گیرد. روش‌های متفاوت سرمایه گذاری به منظور دریافت ویزای طلایی پرتغال وجود دارد.

کشور زیبای پرتغال در قاره اروپا قرار داشته و دارای پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار جذابی است. این کشور در حقیقت در تقاطع قاره‌های اروپا، آفریقا و آمریکا قرار دارد. داشتن آب‌وهوای معتدل، سواحل زیبا، مردمانی مهمان‌نواز، اماکن تاریخی و توریستی زیاد، ثبات اقتصادی، امنیت شغلی و بسیاری از موارد دیگر باعث شده تا این کشور برای مهاجران سراسر جهان بسیار جذاب به نظر بیاید. این کشور به‌منظور پیشرفت سرمایه‌گذاری‌اش، ویزایی به نام گلدن ویزای پرتغال را در دسترس سرمایه‌گذاران غیراروپایی قرار داده است. شما برای دریافت این ویزا، چنانچه پیشینه کیفری نداشته باشید، می‌توانید از طریق خرید ملک به ارزش‌های مشخص‌شده و یا سرمایه‌گذاری‌های متفاوت مدنظر این کشور، ویزای طلایی را اخذ کنید. تنها ۵ سال پس از اخذ این ویزا فرد می‌تواند اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت کند. ما در این مقاله شما را به‌طور کامل با ویزای طلایی پرتغال و مزایای آن آشنا کرده‌ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

اگر شما هم به دنبال دریافت ویزای کشور پرتغال هستید، حتما نام گلدن ویزای پرتغال را شنیده‌اید. این روزها این ویزا بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. اما این ویزا چیست؟ وزارت امور خارجه کشور پرتغال، در اکتبر ۲۰۱۲ به‌منظور ایجاد فرصت‌های جدید برای مهاجران غیراروپایی و پیشرفت سرمایه‌گذاری کشور خود، برنامه ویزای طلایی پرتغال را تنظیم کرد. با توجه به قوانین این کشور، با خرید ملک و مستغلات در کشور پرتغال، شما می‌توانید این ویزا را اخذ کنید. پس از دریافت این ویزای طلایی، شما می‌توانید به تمام کشورهای شنگن بدون ویزا سفر کنید و در کشور پرتغال به‌راحتی به سرمایه‌گذاری و فعالیت بپردازید. شما با داشتن این ویزا، اگر واجد تمام شرایط باشید، می‌توانید پس از پنج سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال از طریق ملک

در قسمت قبل این مقاله با گلدن ویزای پرتغال به‌خوبی آشنا شدید. در راستای اخذ این ویزای باارزش، سرمایه‌گذار خارجی باید یکی از موارد زیر را انجام دهد:

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

گلدن ویزا پرتغال

واجدین شرایط دریافت گلدن ویزای پرتغال

برای دریافت گلدن ویزای پرتغال تنها افراد غیراروپایی می‌توانند به دولت این کشور درخواست دهند و سپس از طریق یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری که در قسمت قبل ذکر شد، موفق به اخذ آن شوند. البته فرد نباید سوء پیشینه داشته باشد. همچنین توان مالی خود را باید از طریق مدارک معتبر به دولت پرتغال ثابت کند.

چه کسی می‌تواند اقامت با گلدن ویزای پرتغال را درخواست کند؟

همه افراد غیراروپایی، در صورت سرمایه‌گذاری در این کشور، می‌توانند درخواست دریافت ویزای طلایی پرتغال را دهند. البته به این نکته دقت کنید که فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد.

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

مراحل اخذ گلدن ویزا پرتغال

اکنون که با ویزای طلایی پرتغال آشنا شدید، خوب است به‌خوبی با مراحل دریافت آن آشنایی پیدا کنید. این مراحل به شرح زیر هستند:

  1. مشخص کردن نوع سرمایه‌گذاری
  2. تهیه تمام مدارک مورد نیاز
  3. باز کردن حساب بانکی در این کشور و دریافت کد NIF
  4. اعلام نهایی نوع سرمایه‌گذاری و پر کردن فرم پیش درخواست
  5. دریافت تاریخ قرار حضوری از طرف SEF
  6. پر کردن فرم نهایی در قرار حضوری
  7. دریافت ویزا یک ماه پس از قرار حضوری در کشور پرتغال

اخذ گلدن ویزا پرتغال

مدارک اخذ گلدن ویزا پرتغال

در فرایند اخذ ویزای طلایی پرتغال هر فرد به این مدارک نیاز پیدا خواهد کرد:

فرایند اخذ ویزای طلایی پرتغال

پس ‌از اینکه فرد واجد شرایطی که سابقه کیفری ندارد، مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری را فراهم کرد، ابتدا باید به یکی از موسسات مهاجرتی معتبر مراجعه کند. ما در شرکت «پت وی ویزاز پرشین» با داشتن کادری مجرب و باتجربه، برای فراهم کردن تمام مدارک لازم، به شما کمک خواهیم کرد. به‌طورکلی پس از ارسال تمام مدارک موردنیاز به این کشور، اخذ ویزا بین ۴ تا ۶ ماه طول خواهد کشید. خوب است به این موضوع نیز اشاره کنیم که در فرایند دریافت این ویزا، شما باید یک مرتبه به طور حضوری به کشور پرتغال سفر کنید تا مدارک خود را در آن کشور نهایی و کامل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی روال کار دریافت گلدن ویزای پرتغال می‌توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

اخذ ویزای طلایی پرتغال

انواع گلدن ویزا پرتغال با خرید ملک

گلدن ویزای پرتغال همان ویزای مرتبط با سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال است. شما برای دریافت این ویزا می‌توانید در زمینه املاک و مستغلات در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. شما می‌توانید انواع مختلفی از ملک را با ارزش مالی متفاوت، که مورد تایید این کشور باشد، خریداری کنید. این موارد عبارت‌اند از:

  1. سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورویی: در این روش شما هر نوع ملکی که بخواهید، می‌توانید در هر کجای کشور پرتغال به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنید.
  2. سرمایه‌گذاری ۳۵۰ هزار یورویی: با این مبلغ شما می‌توانید در پروژه‌های نوسازی سرمایه‌گذاری کنید. یعنی ساختمانی با قدمت ۳۰ سال یا بیشتر خریداری کرده و آن را بازسازی کنید.
  3. سرمایه‌گذاری ۲۸۰ هزار یورویی: شما می‌توانید در مناطق کم‌جمعیت این کشور ملکی به ارزش ۲۸۰ هزار یورو خریداری کنید.

خوب است در اینجا به این نکته اشاره‌ کنیم که اگر فرد سرمایه‌گذار، طی کمتر از پنج سال از زمان سرمایه‌گذاری‌اش، ملک خود را به فروش برساند، نمی‌تواند از مزایای این ویزا بهره ببرد.

روش های سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای طلایی

برای دریافت ویزای طلایی پرتغال شما باید در این کشور به روش‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کنید. رایج‌ترین روش دریافت این ویزا، خرید ملک به‌شمار می‌رود. تمام روش‌های اخذ این ویزا در قسمت‌های قبل این مقاله ذکر شده‌اند.

هزینه های دریافت گلدن ویزای پرتغال

در قسمت‌های قبل مقاله، شما دانستید که به‌منظور دریافت گلدن ویزای پرتغال باید به یکی از روش‌های مورد تایید این کشور، به ارزش مالی تعیین‌شده، سرمایه‌گذاری کنید. اما شما جدای از این هزینه مشخص ‌شده، هزینه‌هایی دیگری نیز در روند دریافت ویزای خود خواهید داشت. این هزینه‌ها عبارت‌اند از:

البته به این موضوع دقت کنید که شما در این راه نیاز به کمک افراد متخصص در کشور خود دارید که این موضوع نیز نیاز به صرف هزینه جدا دارد. این نکته را نیز فراموش نکنید که مدارکتان باید به زبان پرتغالی ترجمه شوند.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای طلایی

شما در این مقاله به‌خوبی با تمام مراحل و مدارک موردنیاز جهت اخذ گلدن ویزای پرتغال آشنا شدید. اگر مدت‌زمانی را که شما از ابتدای اقدام جدی‌تان جهت اخذ این ویزا صرف کرده‌اید را در نظر نگیریم، از زمان تایید مدارکتان توسط سازمانSEF  تا دریافت ویزا حداکثر حدود ۶ ماه طول می‌کشد. البته این موضوع به روند پیشروی فرایند اخذ ویزای شما و شرایط هر فرد بستگی دارد.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

مزایای گلدن ویزای پرتغال

همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، اخذ گلدن ویزای پرتغال در حال حاضر در بین سرمایه‌گذاران جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این موضوع به دلیل مزایای زیادی است که دریافت این ویزا برایشان به همراه خواهد داشت. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

خوب است در اینجا به این موضوع اشاره‌ کنیم که برای دریافت اجازه اقامت اعضای خانواده، فرزندانتان باید زیر ۱۸ سال و والدین بالای ۵۶ سال باشند.

معایب گلدن ویزای پرتغال

اگرچه اخذ ویزای طلایی پرتغال مزایای بی‌شماری برایتان به همراه خواهد داشت، در برخی از موارد بسیار محدود نیز معایب خاص خود را دارد. برای مثال باید بگوییم که این روش اخذ ویزا، هزینه تقریبا بالایی دارد. بنابراین بهتر است تمام جوانب امر را بسنجید. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که سرمایه‌گذاری در پرتغال یا هر کشور دیگری، می‌تواند در کوتاه یا بلندمدت برای شما سودآور باشد.

ویزای طلایی پرتغال

سوالات متداول در مورد ویزای طلایی پرتغال

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به تمام موارد مرتبط با اخذ گلدن ویزای پرتغال بپردازیم. اگر همچنان سوالاتی در این زمینه برایتان وجود دارد، در ادامه نیز ما را همراهی کنید. ما به برخی از پرتکرارترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

آیا دریافت تابعیت پرتغال از طریق گلدن ویزای پرتغال و خرید ملک امکان پذیر است؟

به‌منظور اخذ ویزای طلایی پرتغال شما می‌توانید به روش‌های مختلفی که در این مقاله ذکر شد، با ارزش مالی متفاوت، ملک خریداری کنید. امکان دریافت تابعیت پرتغال نیز از این طریق وجود دارد.

آیا خرید ملک در پرتغال یک سرمایه گذاری امن و پرسود است؟

اگر برای دریافت گلدن ویزای پرتغال قصد خرید ملک در این کشور را دارید، باید بدانید که این سرمایه‌گذاری سود خوبی برایتان به همراه خواهد داشت. شما با اجاره دادن ملک خود درآمد یورویی خوبی به‌طور سالانه خواهید داشت. همچنین ارزش ملکتان نیز در مدت‌زمان کوتاهی بیشتر خواهد شد.

آیا اتباع ایرانی امکان دریافت گلدن ویزای پرتغال و خرید ملک در این کشور را دارند؟

دریافت ویزای طلایی پرتغال برای سرمایه‌گذاران تمام کشورهای جهان امکان‌پذیر است. البته این موضوع به شرطی است که فرد تمامی شرایط دریافت ویزا را داشته باشد.

هزینه های دریافت گلدن ویزای پرتغال به چه صورت است؟

هزینه دریافت ویزای طلایی پرتغال تنها هزینه مشخص‌شده از طرف دولت پرتغال برای سرمایه‌گذاری نیست و شما در این راه هزینه‌های جانبی دیگری نیز خواهید داشت. تمام هزینه‌های جانبی در این مقاله ذکر شده‌اند.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

سخن پایانی

مهاجرت به کشور پرتغال در بین کشورهای اروپایی، از طرفداران زیادی برخوردار است. این کشور ثبات اقتصادی و امنیت مالی و جانی زیادی داشته و همچنین آینده مهاجران خود را به‌خوبی تضمین می‌کند. دولت این کشور، با اهداف خاص خود، به‌منظور پیشرفت اقتصادی، از سال ۲۰۱۲ اخذ گلدن ویزای پرتغال را برای سرمایه‌گذاران جهان فراهم کرده است. سرمایه‌گذاران به‌منظور اخذ ویزای طلایی پرتغال باید یا ملک خریداری کنند و یا به یکی از روش‌های موردنظر این کشور، در آن سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال کنند. سیاست‌هایی که این کشور برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته است باعث شده تا در سال‌های اخیر افراد زیادی برای دریافت این ویزا اقدام کنند. خوب است بدانید که سرمایه‌گذاری در کشور باثباتی مانند پرتغال، برای شما سودآوری بسیار زیادی خواهد داشت. اگر قصد دریافت این ویزا را دارید، با ما در شرکت پت وی ویزاز پرشین در تماس باشید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


17 − 10 =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید