thumbnail

پت وی برای اقامت دائم کانادا

08 جولای 2019، 12:53

pathway-for-premanent-residency

آیا شما از تجدید ویزا بصورت دوره ای خسته شده اید؟ بدنبال راهی برای پیوستن به دو میلیون مهاجر که ۲۱.۹ درصد کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند هستید. شرکت مهاجرتی پت وی اینجاست تا در این مسیر شما را یاری کند. ما روش های مختلف را درمورد چگونگی انجام آن می دانیم، یکی از سریع ترین راه ها برای شروع زندگی به عنوان شهروند مقیم کانادا، دریافت ویزای Express Entry است اما قبل از اینکه به آن فکر کنیم مهم است برای اولین بار تعیین کنید که شما براساس برخی از عوامل موثر واجد شرایط هستید.

تعیین عوامل برای مهاجرت کارگران حرفه ای کانادا

افرادی که مایل به اقامت دائم در کانادا هستند گزینه های متعددی را پیش رو دارند و یکی از آن ها سیستم ویزای اکسپرس است.
یک مهاجر نیاز به فرایند ارزیابی مبتنی بر نقطه ای دارد که واجد شرایط بودن آن از طریق یک شبکه با امتیاز عبوری ۶۷  از ۱۰۰ تعیین می شود.
در این شبکه مبتنی نقطه ای یک متقاضی براساس چندین عامل ارزیابی می شود که عبارتند از :

  • تحصیلات
  • تجربه شغلی
  • زبان
  • سن
  • مدیریت شغلی
  • سازگاری

تحصیلات

متقاضیان باید توسط یک نهاد شخص ثالث برای تعیین معیار تحصیلات در کشور خودشان ارزیابی شوند. اشخاصی که دارای مدرک دکترا هستند حداکثر نمره ۲۵ را کسب می کنند.

تجربه شغلی

این عامل  می تواند امتیاز شما  از ۹ تا ۱۵ در سیستم رتبه بندی مهاجرت قرار دهد. بر طبق قوانین جدید ویزای اکسپرس تنها به متقاضیانی با تجربه کاری ۱ الی ۶ سال و با ۳۴۷ شغل واجد شرایط داده می شود.

 زبان

زبان یکی از گزینه های تاثیر گزار برای کارگران حرفه ای ست که بدنبال اقامت دائم کانادا هستند و  حداکثر امتیاز ۲۸ به کارت امتیاز آن ها اختصاص داده می شود.
نمره براساس سطح مهارت متقاضی درنوشتن، صحبت کردن به دوزبان انگلیسی، فرانسوی، کانادا تعیین می شود. برای کسب نمره قبولی از ۱۶ نمره متقاضی می بایست مهارت متوسط و بالاتر در هر دو زبان داشته باشد.

سن

این عامل با اختصاص دادن ۱۲ امتیاز در کارت امتیازات تضمین می کند مهاجرانی که برای اقامت دائم وارد کشور می شوند می بایست سن بین ۱۸ تا ۳۵ داشته باشند. قاعده کلی این است که پس از جشن تولد ۳۵ سالگی باید از حداکثر امتیازات در سال های قبل گذشت این بدان معنی است که افراد ۴۷ ساله هیچ امتیاز کسب نخواهند کرد.

مدیریت شغلی

این عامل مستلزم اعتبار شغلی متقاضی با حداکثر نمره ده و حداقل ۰ است تحت این شرایط کارفرمایی متقاضی می بایست ثابت کند مهارت ها،نیروی انسانی هیج تاثیر منفی براقتصاد کشور نخواهند داشت.

سازگاری

سازگاری بر طبق طول دوره کارآموزی و میزان تجربه کاری در کانادا اندازه‌گیری می شود. کسانی که دارای رتبه های حرفه ای، مدیریتی  هستند حداکثر  امتیاز ۱۰ را کسب خواهند کرد. همچنین از برخی عوامل  مرتبط می توان زندگی  بزرگسالان در کشور، متقاضیان تحصیل کرده و یا سطح مهارت زبان نام برد.
پس از کسب نمره قبولی براساس این فاکتور ها متقاضی باید یک وجه نقد قابل قبول ارائه دهد و معاینه پزشکی شود.

راهکارهای دیگر  برای دریافت ویزا اقامت دائم کانادا

به غیر از برنامه ویزای کارگر ماهر راه های دیگر نیز وجود دارد که می توانید بطور قانونی و دائم در کانادا ساکن شوید همچنین شرکت پت ویزا می تواند در این مسیر به شما کمک کند.

کار در کبک

درحالیکه کار در کبک بخشی از برنامه مهاجرت کارکنان در کانادا است ورود به کانادا مبتنی بر کبک دلیل توافق دولت کانادا می باشد الزامات ویزای کارگری حرفه ای  کبک شامل قبولی آزمون مهارتی در دو زبان انگلیسی و فرانسوی، و یا آزمون ارزیابی زبان فرانسوی برای کبک است حمایت از خانواده همانطور که گفته شد این روند شامل درخواست مهاجرانی است که از طریق یک عضو از خانواده  حمایت می شوند حامی مالی باید دارای  سن قانونی (۱۸سال و یا بالاتر) و یکی از موارد زیر باشد:

  • شهروند قانونی کانادا، اقامت دائم درکشور
  • تعیین حمایت کننده

در بخش های مختلف کانادا که کارگران ماهر ارائه می دهند میتوانند مهاجران را براساس برنامه های نامزدی در بخش های مختلف کانادا (PNP) انتخاب کنند. دانش آموزان، کارگران نیمه ماهر و افراد با کسب و کار نیز ممکن است برای این نوع فرایند مهاجرت واجد شرایط شوند.

آیا برای اقامت دائمی کانادا آماده هستید؟

تقاضای اقامت دائم در کانادا می تواند کمتر تنش زا باشد اگر از فرایند و شرایط موردنیاز واجد شرایط بودن درک کامل داشته باشید.
پَت وِی متعهد به ساختن رویای شما برای زندگی بهتر و آینده روشن در کانادا است سوالات خودرا از ما بپرسید چون ما در تمامی راه همراه شما هستیم.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_global id=”609″]

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

مطالب مرتبط
thumbnail سفر به کانادا در شرایط کرونا
اکیداً توصیه می‌شود در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هرگونه سفر غیر ضروری خارج از کانادا را لغو کرده یا به تعویق بیندازید. تفاوتی هم در این‌که کانادایی هستید یا از اتباع خارجی، وجود ندارد. اما در صورتی که شرایطی اضطراری دارید یا مجبور به این کار هستید، می‌بایست از قوانین وضع شده پیروی کنید. در...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر استان های آتلانتیک
مهاجرت به کانادا مهاجرت به کشوری دیگر و انتخاب روش مناسب انجام این کار، خصوصا برای افرادی که تامین آینده‌ی همسر و فرزندان‌شان از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌هاست، تصمیمی مهم و سرنوشت‌ساز است. با توجه به این‌که مهاجرت از طریق کاری به دلیل درآمد زایی که برای فرد دارد، یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است، معمولا...
ادامه مطلب
thumbnail مهاجرت به استان های آتلانتیک کانادا
با توجه به شرایطی که در چند سال گذشته به وجود آمده، افراد بسیاری با هدف ساخت یک زندگی بهتر و استفاده از امکاناتی که در کشورهای دیگر می‌توانند از آن بهره ببرند، تصمیم به مهاجرت گرفته اند. با کمی پرس‌وجو یقینا به این نتیجه می‌رسید که کشور کانادا در راس لیست کشورهایی که برای...
ادامه مطلب
تازه ها در سایت
thumbnail تهیه رزومه کاری برای مهاجرت
اهمیت داشتن رزومه برای مهاجرت زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر و گرفتن یک موقعیت مهم شغلی یا تحصیلی به میان می‌آید، اهمیت داشتن یک رزومه خوب و قوی مشخص می‌شود. این مسئله در داخل ایران هم کاملا به همین شکل است ولی تاثیر آن در امر مهاجرت، بسیار قابل توجه است. به...
ادامه مطلب
thumbnail جاب آفر چیست؟
احتمالا تابه‌حال اسم جاب آفر (Job Offer) به گوش‌تان خورده است و ممکن است تا حدودی بتوانید از روی نام آن حدس بزنید که چه مفهومی دارد. پیشنهاد می‌شود اگر از آن دست افرادی هستید که علاقه دارید از طریق کار و تخصص‌تان به کشوری دیگر مهاجرت کنید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی...
ادامه مطلب
thumbnail برنامه مهاجرت استانی یوکان (YNP)
قلمرو یوکان، کوچکترین و غربی‌ترین قلمرو کشور کاناداست. این قلمرو در شمال غربی کانادا واقع شده است و منطقه‌ای از فلات‌ها و کوه‌های مرتفع است. همسایه شرقی این قلمرو، سرزمین‌های شمال غربی است، از جنوب با استان بریتیش کلمبیا کانادا و از غرب با ایالت آلاسکا ایالات متحده آمریکا، مرز مشترک دارد. یوکان جمعیت بسیار...
ادامه مطلب