ویزا امارات متحده عربی

امارات متحده عربی، به‌عنوان یک کشور خاورمیانه‌ای، یکی از قطب‌های نوآوری در جهان محسوب می‌شود. به همین‌خاطر در سال‌های اخیر سرمایه‌های خارجی زیادی را به خود جلب کرده‌است. همه‌ساله صدها نفر برای کار، سرمایه‌گذاری و یا ایجاد شغل به این کشور مهاجرت می‌کنند.

امارات متحده عربی دارای هفت شهر اصلی است که به آن‌ها امارت‌های کوچک نیز گفته می‌شود. شهرهای دبی، شارجه، راس الخیمه، ام القوین، عجمان، ابوظبی و فجیره. در اوایل دهه۷۰ میلادی این شهرها به عنوان یک کشور فدرال، به پایتختی ابوظبی متحد شدند. 

موقعیت جغرافیایی

جغرافیای امارات متحده عربی متشکل از صحرا، بیابان، کوهستان و سواحل است. سبک زندگی مردم این منطقه در ابتدا سنتی بوده و هنوزهم آداب و رسوم قبیله‌ای خود را حفظ کرده‌اند. مردم این کشور مهمان‌نوازی را به عنوان یک افتخار برای خود قلمداد می‌کنند. دین رسمی امارات اسلام است و مردم این کشور همواره آموزه‌های اسلام را در میان خود رعایت می‌کنند.

اقامت امارات

جایگاه اقتصادی امارات در جهان

امارات متحده عربی بیست وسومین اقتصاد بزرگ صادراتی و پنجاه وچهارمین اقتصاد پیچیده دنیا محسوب می‌شود. همچنین در سال ۲۰۱۷میلادی این کشور با ۱۷۵میلیارد دلار واردات، به بیست وپنجمین واردکننده بزرگ جهان تبدیل شد.

با این‌که ابوظبی پایتخت این کشور است، اما دبی را می‌توان با اهمیت‌ترین شهر امارات دانست. این شهر دارای ۱۲بندر تجاری در کنار چندین بندر نفتی بزرگ است. بندر زاید قدیمی‌ترین بندر این شهر بوده که حدود ۴۰ سال قدمت دارد. همچنین طبق اعلام شورای سازمان حمل و نقل جهانی دو بندر اصلی دبی در میان ۵۰ بندر بزرگ و مهم جهان جای دارند. به دلیل پروازهای ارتباطی متعددی که به صورت روزانه در این شهر انجام می‌شود، این بنادر بزرگ به عاملی مهم برای ایجاد تنوع، رشد و ثبات اقتصادی امارات متحده عربی تبدیل شده‌اند.

به همین خاطر امارات تمام تمرکز خود را در زمینه مراقبت از کشتی‌ها، ساخت و بهبود بنادر و ساخت حوضچه خشک(مکانی برای تعمیر و ساخت کشتی و انواع شناور) به‌کار گرفته‌است. از طرف دیگر و درکنار پیشرفت‌های چشمگیر، این کشور در محافظت از محیط زیست دریایی نیز تلاش کرده و در بین کشورهای عربی، بهترین جایگاه را در حفاظت از محیط زیست آبی بدست آورده‌است.

زندگی در دبی

مردم، شرایط زندگی و امکانات

امارات متحده عربی همواره در زمینه‌های آموزش، تکنولوژی، بهداشت، آب، انرژی پاک و حمل و نقل تلاش کرده تا بهترین شاخص‌ها را بدست‌آورد. این کشور جذاب ترین سواحل، صحراها، مراکز خرید عظیم و مجلل ترین هتل‌ها را در خاورمیانه دارد و به یکی از بزرگ‌ترین مقاصد توریستی تبدیل شده است. امارات یکی از چندملیتی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. در این کشور مردمی از ملیت‌های هندی، ایرانی، بنگلادشی، پاکستانی، فلیپینی و‌.‌.‌. ساکن هستند. دبی با پیشرفت‌های روزافزون و بهبود شرایط اقتصادی تبدیل به شهری زیبا، خیره‌کننده و مهاجرپذیر شده‌است. علی‌رغم تنوع نژادی، تنش‌های قومی در این کشور دیده نمی‌شود و همچنان صلح و ثبات خود را حفظ نموده است.

اقامت امارات

رکوردها و شاخص‌های جهانی امارات

امارات متحده عربی رکوردهای جهانی متعددی را به نام خود ثبت کرده و دانستن برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن می‌تواند برایتان جالب باشد. شهر دبی بیشترین تعداد آسمان خراش‌ها را در میان کلانشهرهای جهان دارد، تقریبا هیچ رودخانه طبیعی در امارات وجود ندارد، در ابوظبی شهری به نام مسدار وجود دارد که به شهر بدون کربن مشهور است و جالب است بدانید که خانه‌های این شهر فاقد آدرس رسمی هستند! برج خلیفه، بزرگترین آسمان‌خراش جهان در ابوظبی واقع شده‌است. امارات دارای بزرگترین جزیره مصنوعی دنیاست که به عنوان جزیره نخل شناخته‌می‌شود. این شهر بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده دنیا را نیز درخود جای‌داده‌است.

تازه ها در سایت
thumbnail اقامت امارات با ثبت شرکت
دریافت اقامت امارات با ثبت شرکت در این کشور، یکی از روش‌هایی است که افراد خارجی از جمله ایرانیان می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند. با ثبت کردن یک شرکت در امارات متحده عربی به راحتی می‌توان در کمترین زمان ممکن، برای فرد و اعضای خانواده وی اقامت گرفت. اما چطور باید ثبت شرکت انجام...
ادامه مطلب
thumbnail کاهش هزینه اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک
امارات به عنوان کشوری بیش از ۸۰ درصد جمعیت آن را مهاجران تشکیل می‌دهند، کشوری است که نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و با تقویت نقاط قوت خود، به چنین جایگاهی رسیده است. امارات متشکل از هفت شیخ نشین است که عبارت‌اند از ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین....
ادامه مطلب
thumbnail ثبت شرکت در دبی
هر زمان که صحبت از کشورهای سطح بالا به میان می‌آید، می‌توانیم به جرات بگوییم که امارات و دبی در گوشه‌ای از لیست مورد نظرمان به چشم می‌خورد. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع هم رشد فوق‌العاده اقتصادی این کشور باشد. البته مواردی دیگری چون نزدیکی دبی به ایران از نظر جغرافیایی و فرهنگی...
ادامه مطلب