ویزای ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا چیست؟

ویزای ۱۹۰ استرالیا جزء ویزا‌های کاری و مهارتی است؛ به دارندگان این ویزا اجازه اقامت دائم یا موقت در استرالیا برای کار و زندگی داده می‌شود. به طور کلی، ویزا‌های کاری برای کارگران ماهر، تجار باتجربه، افراد دارای مهارت‌های خاص و… است.

با استفاده از این ویزا می‌توان در هر نقطه از استرالیا مشغول به کار و تحصیل شد، بستگان واجد شرایط برای اقامت دائم را حمایت مالی کرد و در صورت داشتن شرایط، شهروند استرالیا شد.

ویزا-190

چگونه ویزای ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا را دریافت کنیم؟

برای دریافت ویزا باید دعوت‌نامه دریافت کنید. با ارسال EOI (ابراز علاقه) به ایالت‌های استرالیا اطلاع می‌دهید که تمایل به گرفتن ویزا دارید؛ آژانس‌های دولتی-ایالتی استرالیا می‌توانند EOI کامل شما را مشاهده کرده ودرصورتی که شرایط موردنظرآن‌ها را داشته باشید؛ برای دریافت ویزا معرفی می‌شوید.

اگر توسط یکی از آژانس‌های دولتی استرالیا، نامزد دریافت ویزا شوید؛ برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال می‌شود که برای اخذ ویزا اقدام کنید.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای ۱۹۰:

 • برای دریافت این ویزا باید زیر ۴۵ سال سن داشته باشید.
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز: هنگامی که EOI خود را ارائه می‌دهید، براساس ادعاهایی که مطرح کرده‌اید به شما امتیاز تعلق می‌گیرد. اگر مجموع امتیازات شما کمتر از ۶۵ باشد برای درخواست ویزا دعوت نمی‌شوید؛ اما اگر ۶۵ امتیاز یا امتیاز بالاتری را کسب کنید وبرای درخواست ویزا دعوت شوید باید مدارکی را برای تایید صحت ادعاهای خود ارائه دهید.
 • حداقل دارای سطح زبان انگلیسی Competent English باشید.
 • شغل شما باید در لیست مشاغل واجد شرایط برای دریافت ویزای ۱۹۰ باشد.
 • شرایط بهداشتی و سلامتی مدنظر دولت استرالیا را داشته باشید.
 • شرایط شخصیتی موردنیاز را داشته باشید.
 • به دولت استرالیا بدهی مالی نداشته باشید.
 • امضای بیانیه‌ی ارزش‌های استرالیا و رعایت قوانین زندگی در استرالیا.
 • ویزای لغو شده یا درخواست قبلی رد شده نداشته باشید.

امکان خروج از استرالیا با ویزا ۱۹۰:

از تاریخ اعطای ویزا می توانید به مدت ۵ سال هر چند بار بخواهید به استرالیا بروید و خارج شوید. پس از ۵ سال برای ورود مجدد به استرالیا به عنوان اقامت دائم، به ویزای Resident Return (RRV) (زیر کلاس ۱۵۵ یا ۱۵۷) نیاز دارید.

مراحل دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا:

مرحله۱: ارائه ابراز علاقه برای دریافت ویزا(EOI) و دریافت دعوت‌نامه اخذ ویزا.

مرحله۲:جمع‌آوری مدارک: شما باید اسنادی را برای تایید صحت ادعاهای مطرح شده خود در EOI ارائه دهید ونشان دهید که سایر معیار‌های ویزا را برآورده می‌کنید.

مرحله۳: تمامی مدارک غیر انگلیسی خود را به انگلیسی ترجمه کنید.

مرحله۴: اسکن رنگی تمامی مدارک و اسناد خود را تهیه کنید.

مرحله ۵: برای دریافت ویزا اقدام کنید.از تاریخ دریافت دعوت‌نامه به مدت ۶۰ روز مهلت دارید که برای دریافت ویزا اقدام کنید.انجام این مرحله به صورت آنلاین امکان پذیر است.

ویزای استرالیا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا ۱۹۰ استرالیا:

 • اسناد و مدارک هویتی: تصویر گذرنامه فعلی، مدارک شناسایی، سند ازدواج یا طلاق، مدارک تغییرنام و…
 • اسناد رابطه: مدارکی مانند اسناد طلاق یا ازدواج، گواهی فوت، اظهار‌نامه‌های قانونی و… هم‌چنین اگر همسر یا فرزندان وابسته به شما قصد دریافت ویزا را ندارند باید دلیل آن را مشخص کنید.
 • اسناد شخصیتی: اگر در ده سال گذشته از ۱۶ سالگی، ۱۲ ماه یا بیشتر را در کشوری گذرانده اید باید یک گواهی از پلیس آن کشور ارائه دهید. هم‌چنین اگر در نیرو مسلح هر کشوری خدمت کرده‌اید باید مدارک ان را ثبت کنید.
 • اسنادی که نشان دهد شما مهارت مورد نیاز در زبان انگلیسی را دارید.
 • اسناد و مدارکی که ادعاهای شما در EOI راتایید کند.
 • اسناد و مدراکی در ارتباط با هویت شریک زندگی شما، هم‌چنین مدارکی که نشان دهد که شما و شریک زندگیتان حداقل از۱۲ ماه قبل از اقدام به اخذ ویزا دریک ارتباط واقعی بوده‌اید.

چه مدت طول می‌کشد تا نتیجه درخواست ویزا اعلام شود؟

مدت زمانی که طول می‌کشد تا نتیجه درخواست ویزا مشخص شود برای همه افراد یکسان نیست و بستگی به شرایط هرفرد دارد. مثلا آیا درخواست شما کامل است و شامل تمامی اسناد و مدارک ضروری می‌شود؟ چه مدت طول می‌کشد که به درخواست برای هرگونه مدرک اضافی موردنیاز پاسخ دهید؟ چه مدت طول می‌کشد تا اطلاعات در مورد وضعیت سلامت، امنیت ملی و… دریافت شود؟ و…

 

نتیجه ویزا ۱۹۰ استرالیا:

هنگامی که نتیجه ویزا اعلام می‌شود شما می‌توانید در استرالیا یا خارج از استرالیا باشید. نتیجه کتبا به شما اعلام می‌شود.اگر با درخواست ویزا شما موافقت نشود، دلایل عدم موافقت به شما اعلام می‌شود؛هم‌چنین اگر درخواست شما رد شود، هزینه به شما بازگردانده نمی‌شود.