خرید ملک در دبی: قیمت خانه و آپارتمان در امارات ۲۰۲۴


خرید ملک در دبی

با خرید ملک دبی شما می‌توانید یک سرمایه گذاری سودآور داشته باشید. خرید ملک در دبی همچنین شما و افراد خانواده‌تان را واجد شرایط دریافت اقامت موقت امارات خواهد کرد.

کشور امارات متحده عربی در سال‌های گذشته تبدیل به قطب اقتصادی منطقه شده و رشد بسیار بالایی داشته است. یکی از زمینه‌هایی که سرمایه‌گذاران خارجی را جذب خود کرده، املاک و مستغلات در این کشور است. شاید همه شما شهر دبی و کشور امارات را با ساختمان‌های مدرن و بلندش به یاد آورید. این کشور در داشتن بهترین و مدرن‌ترین ساختمان‌ها در دنیا زبانزد است. شرکت‌های ساختمانی فعال در کشور امارات استانداردهای بین‌المللی را به‌خوبی مدنظر قرار می‌دهند. در کنار سودآور بودن خرید ملک در این کشور، باید بدانید که با حداقل سرمایه ۷۵۰ هزار درهم، شما می‌توانید از این طریق اقامت موقت امارات را برای خود و خانواده‌تان اخذ کنید. اگر قصد خرید ملک دبی را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. ما به شما کمک خواهیم کرد تا با تمام موارد مربوط به خرید ملک در دبی آشنا شوید.

اقامت دبی با خرید ملک

کشور امارات متحده عربی در سال‌های اخیر مقصد مهاجران و سرمایه‌گذاران زیادی از سراسر جهان بود. اگرچه در حال حاضر امکان اخذ اقامت دائم و حق شهروندی این کشور وجود ندارد، اما شما با راه‌های بسیار زیادی می‌توانید اقامت مدت‌دار گرفته و آن را تمدید کنید. یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور، خرید ملک در دبی و دیگر شهرهای امارات است. جالب است بدانید که مدت‌زمان اقامتی که پس از خرید ملک دبی یا دیگر شهرها به اتباع خارجی تعلق می‌گیرد، بین ۲ تا ۱۰ سال بوده که با توجه به قیمت ملک به فرد تعلق می‌گیرد. با توجه به ارزش بالای درهم امارات، با اجاره دادن ملک خود می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید. رشد اقتصادی بسیار بالا در کشور امارات باعث شده تا حتی افراد اروپایی و آمریکایی نیز به خرید ملک در این کشور علاقه‌مند شوند. البته ارزشمند بودن ویزای امارت یکی از دلایلی است که سرمایه‌گذاران کشورهای خاورمیانه را به خود جذب کرده است.

بیشتر بخوانید: شرایط  مهاجرت به امارات | روش های مهاجرت به دبی | شرایط و هزینه اقامت ۲۰۲۴

شرایط خرید ملک در دبی

شرایط خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی یکی از راه‌های اخذ اقامت این کشور به شمار می‌رود. همان‌طور که در قسمت قبل به این موضوع اشاره کردیم، مدت‌زمان ویزای اقامتی هر فرد با توجه به قیمت ملکی که خریداری می‌کند، متفاوت خواهد بود. بهتر است بدانید که برای اخذ اقامت حداقلی سه ساله، شما باید ملکی با حداقل ارزش ۷۵۰ هزار درهم امارات خریداری کنید. دقت کنید که شما نمی‌توانید دو ملک مختلف با این قیمت داشته و این ویزا را دریافت کنید. اگر قصد تمدید ویزای خود را دارید، دقت کنید که شما باید ملک خود را حفظ کرده و هر ۶ ماه یک‌بار به امارات سفر کنید. در غیر این صورت ممکن است در تمدید ویزای خود با مشکل روبرو شوید. دقت کنید که شما در هر منطقه‌ای که بخواهید نمی‌توانید ملکی خریداری کنید، بلکه باید آپارتمان یا ویلا در یکی از مناطق آزاد امارات که اجازه فروش ملک به خارجی‌ها را دارند، باشد. بهتر است بدانید که شما با خرید ملکی با ارزش ۵ میلیون درهم، ویزای طلایی ۵ ساله و خرید ملکی با ارزش ۱۰ میلیون درهم، ویزای طلایی ۱۰ ساله دریافت خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک اخذ ویزای دبی؛ قیمت ویزای فوری امارات ۲۰۲۴

شرایط اقامت دبی با خرید خانه و اپارتمان برای ایرانیان

ایرانیان زیادی در چندین سال اخیر به خرید ملک دبی علاقه پیدا کرده‌اند. این موضوع به دلیل آن است که با خرید ملک در این کشور می‌توانند اقامت آنجا را به دست آورند. شرایط اقامت و خرید خانه برای تمام خارجیان در کشور امارات یکسان بوده و تفاوتی بین ملیت‌های مختلف وجود ندارد. البته ناگفته نماند که متاسفانه با مشکلات سیاسی‌ای که بین ایران و امارات به وجود آمده، سخت‌گیری‌هایی برای ایرانی‌ها مشاهده شده است. قبل از هر چیز شما بهتر است تمام موارد را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: شرایط گلدن ویزای پرتغال؛ اقامت و مهاجرت پرتغال از طریق خرید ملک ۲۰۲۴

قیمت ملک دبی

قیمت ملک دبی

اکنون خوب است تا قیمت ملک دبی را مورد بررسی قرار دهیم. ملک در نقاط مختلف این شهر نیز مانند تمام شهرهای دنیا، می‌تواند قیمت بسیار متفاوتی داشته باشد. جالب است بدانید که طی سال گذشته، رشد قیمت مسکن، روند کاهشی داشته و اماراتی‌ها افزایش قیمت چندانی را تجربه نکرده‌اند. به‌طورکلی متوسط قیمت مسکن در دبی را می‌توان حدود ۲.۸ میلیون درهم معادل ۷۶۰۰۰۰ دلار تخمین زد. خوب است بدانید که حداقل قیمت خرید آپارتمان در این کشور، ۷۵۰ هزار درهم است. همان‌طور که به این موضوع اشاره کردیم، قیمت مسکن در نواحی مختلف شهر دبی متفاوت است. برای مثال باید بگوییم که گران‌قیمت‌ترین منطقه در دبی، ناحیه الحبتور سیتی و ارزان‌قیمت‌ترین منطقه، ناحیه اینترنشنال سیتی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: قیمت ویزای تحصیلی آمریکا: شرایط اخذ ویزا دانشجویی امریکا ۲۰۲۴

مقایسه خرید ملک و اقامت در امارات با سایر کشورها

قبل از خرید ملک دبی باید هدفی که از این کار به دنبالش هستید را به‌طور واضح مشخص کنید. اگر با خرید ملک قصد زندگی در این کشور را دارید، باید به درآمد سالانه، آب‌وهوا، امنیت، فرهنگ و بسیاری از موارد مشابه دیگر توجه کنید. خوب است بدانید که کشور امارات آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب داشته و تابستان‌های بسیار طاقت‌فرسا دارد. دین این کشور اسلام بوده و مساجد متعددی در همه جای شهر وجود دارد. کشور امارات متحده عربی بالاترین امنیت را داشته و میزان دزدی و جرایم دیگر در این کشور تقریبا صفر است. ازلحاظ اقامتی باید بدانید که کشور امارات تقریبا به هیچ‌یک از اتباع خارجی تابعیت کشور خود را عطا نمی‌کند. اگرچه در سال‌های اخیر قوانینی مبنی بر اعطای تابعیت دائم این کشور تصویب‌شده است، اما همچنان رسیدن به این موضوع کار سختی به شمار می‌رود. اما باید بدانید که داشتن ویزای کشور امارات ارزش بسیار بالایی داشته و شما می‌توانید به بسیاری از کشورهای جهان با این ویزا سفر کنید. از طرفی خرید ملک در کشوری مانند امارات که رشد اقتصادی بسیار بالایی داشته و به قطب اقتصادی منطقه تبدیل‌شده است، نسبت به سایر کشورهای منطقه، سرمایه‌گذاری هوشمندی است.

بیشتر بخوانید: شرایط و اقامت کاری دبی: شرایط و هزینه ویزای کار امارات ۲۰۲۴

مزایای خرید ملک در دبی

مزایای خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی برای افراد خارجی مزایای بی‌شماری به دنبال خواهد داشت. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: گلدن ویزای امارات؛ همه چیز درباره ویزای طلایی دبی ۲۰۲۴

معایب خرید ملک در امارات

در کنار تمام مزایای خرید ملک امارات  گاهی می‌توان معایبی نیز برای خرید ملک در دبی در نظر گرفت. برخی از این معایب که حتما باید در نظر گرفته شوند، عبارت‌اند از:

مراحل خرید ملک در دبی و امارات

اگر از خرید ملک دبی اطمینان پیدا کردید، حتما اکنون قصد دارید تا با مراحل خرید آن آشنا شوید. اگرچه ممکن است با توجه به شرایط هر فرد، این مراحل کمی متفاوت باشد، اما در حالت کلی شما برای خرید املاک باید این مراحل را پشت سر بگذارید:

  1. قبل از هر چیز باید بدانید که به‌منظور دریافت ویزای امارات، ارزش ملک شما باید حداقل ۷۵۰ هزار درهم باشد.
  2. از آنجایی ‌که ویزای امارات به همه انواع ملک‌ها داده نمی‌شود، به کاربری ملک خود به‌منظور دریافت ویزا دقت کنید.
  3. از آنجایی ‌که قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی سریعا تغییر می‌کنند، دقیقا قبل از خرید ملک مدنظرتان، از منابع مورد اعتماد قوانین را مورد بررسی قرار دهید.
  4. به مراکز مورد اعتماد برای خرید ملک مراجعه کنید.
  5. ملک موردنظر خود را در یکی از مراکز تعیین‌ شده، انتخاب کنید.
  6. اطمینان حاصل کنید که اسناد و مدارک مربوط به ویلا یا آپارتمان و غیره، واقعی بوده و فروشنده اجازه فروش آن را دارد.
  7. مقدار مشخصی از مبلغ ملک را به‌عنوان ودیعه بپردازید تا صاحب ‌ملک کارهای لازم مربوط به انتقال سند را انجام دهد.
  8. در پایان مبلغ باقی‌مانده را هنگام انتقال سند به شما پرداخت خواهید کرد.

بیشتر بخوایند: ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۵: زمان، شرایط و هزینه لاتاری امریکا ۱۴۰۳

خرید ملک در دبی و امارات

هزینه زندگی در امارات

اگر پس از خرید ملک در دبی قصد زندگی در امارات را دارید، باید از قبل از هزینه‌های زندگی در این کشور باخبر شوید. به‌طورکلی هزینه زندگی در کشور امارات بالا بوده و این کشور یکی از کشورهای گران در جهان به شمار می‌رود. اما نکته قابل تامل این است که اگر در این کشور کار می‌کنید، به دلیل بالا بودن میزان درآمد سالانه‌تان، قطعا به‌راحتی از پس هزینه‌های زندگی خود برآمده و هیچ مشکلی نخواهید داشت. در این قسمت سعی کرده‌ایم تا قیمت متوسط برخی از کالاهای ضروری زندگی را ذکر کنیم. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

معرفی شرکت های سازنده ملک در دبی

اگر قصد خرید ملک دبی را دارید، قطعا می‌دانید که بسیاری از بلندترین و لوکس‌ترین ساختمان‌های جهان در این شهر قرار دارند. جای تعجب نیست که بگوییم این شهر بهترین سازنده‌ها را نیز در خود جای داده است. برخی از بهترین شرکت‌های سازنده در دبی عبارت‌اند از:

بیشتر بخوایند: چگونگی ثبت شرکت در دبی: شرایط و هزینه اقامت با ثبت شرکت در امارات ۲۰۲۴

قیمت خانه در دبی به پول ایران چقدر است؟

اگر درآمد شما از ایران و به تومان بوده و قصد خرید ملک در دبی را دارید، برای اینکه از قیمت خانه‌ها به پول ایران مطلع شوید، باید از قیمت روز درهم اطلاع داشته باشید. متاسفانه در یکی دو سال گذشته ارزش پول ایران به‌شدت کاهش پیداکرده و در قبال درهم امارات ارزش زیادی ندارد. قیمت‌های متوسط خانه در نقاط مختلف دبی در این مقاله به درهم ذکرشده است. تنها کافی ست اکنون‌که قصد خرید خانه را دارید، با قیمت روز درهم امارات، قیمت تمام‌شده خانه به تومان را حساب کنید.

قیمت خانه ارزان در دبی چقدر است؟

اگر به دنبال خرید ملک دبی ارزان‌قیمت هستید، باید بدانید که قیمت خانه در برخی از مناطق شهر دبی، ارزان‌تر از باقی مناطق هستند. البته این نکته را فراموش نکنید که برای دریافت ویزای خود از طریق خرید ملک، حتما ارزش ملکتان باید تا ۷۵۰ هزار درهم باشد. اما برخی از مناطق ارزان برای خرید ملک در شهر دبی عبارت‌اند از:

شما در این منطق ذکرشده در شهر دبی می‌توانید از حدود ۳۰۰ هزار درهم تا یک‌میلیون درهم صاحب‌خانه شوید. البته فراموش نکنید که مبلغ پایینی که برای خانه گفته شد متراژ بسیار پایینی دارد.

قیمت اجاره ملک دبی چقدر است؟

همان‌طور که به‌منظور خرید ملک در دبی به این موضوع اشاره کردیم که قیمت خانه در نقاط مختلف بسیار متفاوت است، این موضوع در مورد اجاره ملک نیز صدق می‌کند. حد متوسط اجاره‌بها در این شهر به این صورت تخمین زده می‌شود:

آیا دریافت پاسپورت دبی با خرید ملک امکان پذیر است؟

اگر با خرید ملک دبی قصد دریافت پاسپورت کشور امارات را دارید، باید بدانید که گرفتن این پاسپورت کار راحتی نیست. در گذشته دولت کشور امارات به هیچ‌ یک از اتباع خارجی پاسپورت و تابعیت دائم کشور خود را اعطا نمی‌کرد. اما امروزه شما پنج سال پس از خرید ملک خود، می‌توانید تقاضای پاسپورت این کشور را دهید تا از سوی دولت این کشور مورد بررسی قرار بگیرد. در حالت کلی نباید امیدوار باشید که با خرید ملک در امارات، تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورید.

بیشتر بخوایند: چگونه بورسیه تحصیلی امارات بگیریم؟ شرایط مهاجرت تحصیلی دبی ۲۰۲۴

خرید ملک در امارات

سوالات متداول در رابطه با خرید ملک در امارات

ما در این مقاله به تمام موارد مربوط به خرید ملک دبی و امارات پرداخته‌ایم. اگر همچنان هم سوالاتی در این زمینه دارید، در ادامه با ما همراه باشید. ما به برخی از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ داده‌ایم.

بیشتر بخوایند: انواع سرمایه گذاری در دبی؛ روش ها و مزایا سرمایه گذاری امارات ۲۰۲۲

قیمت ملک دبی چقدر است؟

هزینه خرید ملک دبی بستگی به محلی دارد که ملک در آن قرار گرفته است. البته متراژ ساختمان نیز تعیین ‌کننده قیمت نهایی است. متوسط قیمت ملک در این شهر را می‌توان ۵۰۰ هزار درهم دانست.

مبلغ اجاره ملک دبی چقدر است؟

اجاره ملک نیز کاملا به محل قرار گرفتن ملک و متراژ آن بستگی دارد.

آیا امکان خرید خانه در تمامی نقاط دبی برای افراد خارجی وجود دارد؟

امکان خرید خانه در تمام مناطق دبی وجود نداشته و برخی از مناطق آزاد برای فروش به خارجی‌ها از قبل تعیین شده‌اند.

مبالغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت در دبی چقدر است؟

اگر با خرید ملک در دبی قصد اخذ اقامت را دارید، سرمایه‌گذاری شما باید حداقل ۷۵۰ هزار درهم باشد.

آیا قوانین خرید خانه در دبی همانند قوانین دیگر شهرهای امارات متحده عربی است؟

قوانین خرید خانه در دبی تا حد زیادی مانند شهرهای دیگر امارات است. البته در برخی از مناطق نیز متفاوت بوده که حتما باید در مورد آن‌ها تحقیق کنید.

بعد از چند سال اقامت دائم امارات با خرید ملک را می توان دریافت کرد؟

خوب است بدانید که کشور امارات با خرید ملک دبی اقامت دائم به اتباع خارجی اعطا نخواهد کرد. این موضوع در حال بررسی از طرف کشور امارات بوده و جدیدا قوانین متفاوتی مبنی بر این موضوع در حال بررسی است. ممکن است پس از پنج سال، فرد واجد شرایط دریافت پاسپورت این کشور تشخیص داده شود.

حداقل هزینه خرید ملک در امارات چقدر است؟

شما شاید برای خرید ملک در امارات با مبلغ ۳۰۰ هزار درهم نیز بتوانید یک ملک را خریداری کنید. اما دقت کنید که با این مبلغ ویزا دریافت نخواهید کرد.

هزینه زندگی در کشور امارات چقدر است؟

پس از خرید ملک در دبی باید به فکر هزینه‌ها باشید، چراکه هزینه زندگی در دبی بالا است. شما حداقل چیزی حدود ۲۰۰۰ درهم در ماه احتیاج خواهید داشت.

هزینه خرید خانه ارزان در دبی چقدر است؟

ارزان‌ترین خرید ملک دبی مربوط به منطقه اینترنشنال سیتی می‌شود. شما با حدود ۳۰۰۰ درهم می‌توانید در این منطقه صاحب ملک شوید.

قیمت خانه در دبی به پول ایران چقدر است؟

قبل از اقدام به خرید خانه دبی بهتر است از ارزش درهم در ایران باخبر شوید و قیمت روز آن را به تومان حساب کنید.

قیمت خانه در دبی به درهم چقدر است؟

با توجه به منطقه‌ای که قصد خرید خانه در آن را دارید و البته متراژ خانه، شما متوسط قیمت خانه در دبی را می‌توانید یک و نیم میلیون درهم در نظر بگیرید.

بیشتر بخوایند: شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا: قیمت پاسپورت دومینیکا ۲۰۲۴

سخن پایانی

خرید ملک دبی یکی از زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور پیشرفته و روبه رشد محسوب می‌شود. سرعت رشد اقتصادی در کشور امارات بسیار بالا بوده و ورود سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی به این کشور باعث رونق گرفتن دوچندان اقتصاد امارات شد. هر فرد خارجی با خرید ملک در دبی با حداقل قیمت ۷۵۰ هزار درهم، می‌تواند اقامت سه‌ساله این کشور را دریافت کند. هر مقدار این مبلغ بالاتر باشد، مدت‌زمان اقامت نیز بیشتر خواهد شد. در نهایت امیدواریم مطالب مطرح شده در این مقاله برای شما مخاطبان «پث‌وی ویزاز» مفید بوده باشد. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شانزده + ده =

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید